DİNLEDİGİNİZ HARF ve RAKAMLARI GİRİNİZ

e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi Giriş

  • Yeni nesil arayüzle e-okul erişimi geliştirilmiştir.

  • Tüm tarayıcı sorunları giderilmiş, mobil erişim tam anlamıyla sağlanmıştır.

  • 24 Mart 2014'de Apple Store ve Google Play'de yayınladı.

SINAV (TEOG-PYBS) ve Nakil İşlemleri

2015 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması sonucu herhangi bir örgün ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrenciler için mevcut taban puan ve kontenjan esasına göre 1-7 Ekim 2015 tarihleri arasında e-Okul sistemi üzerinden il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca 3 (üç) tercih başvurusu alınacak ve yerleştirmeler 9 Ekim 2015 tarihinde merkezi yerleştirme ile yapılarak sonuçlar aynı gün ilan edilecektir. Buna göre örgün öğretim kurumlarına yerleşemeyen öğrencilerin talep etmeleri durumunda İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonunca tercih başvuruları 7 Ekim 2015 tarihine kadar alınacaktır.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sınav İtirazları Giriş Ekranı için Tıklayınız →

Sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarında NAKİL işlemleri boş kontenjan ve taban puan bilgileri için Tıklayınız →

2015-2016 öğretim yılı e-Kayıt uygulaması sonucu adres bilginize göre Anasınıfı, İlkokul 1. sınıf veya Ortaokul 5. sınıfa kayıt yaptırmanız gereken okulu görmek için Tıklayınız →

Diploma Doğrulama Sayfası İçin Tıklayınız →

2014/2015 eğitim/öğretim yılında resmi okul öncesi eğitim kurumları, ilkokul ve ortaokulların değerlendirilmesini sağlayacak "Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Standartları" (Kurum Standartları) açılmıştır.

(Veliler Veli TC ve Öğrenci No ile, Öğrenciler ise Öğrenci TC ve Öğrenci No ile sisteme giriş yapacaktır.)

Veli / Öğrenciler olarak kurumunuzu değerlendirmek için Tıklayınız →

Anadolu Meslek Programı ve Anadolu Teknik Programı yerleştirme sonuçlarını Veli Bilgilendirme Sistemi' ne giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

Genel Tanımlar

MEB e-OKul Nedir?

e-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır.

TEOG (Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı) Nedir?

TEOG modelinde, iki yazılısı olan derslerin birinci yazılısı, üç yazılısı olan derslerin ikinci yazılısı merkezi sistemde yapılacak. Sınav soruları, SBS'ye paralel olarak öğrencilerin kazanımlarını dikkate alarak yorumlama, analiz yapma, eleştirel düşünme, sonuçları tahmin etme, problem çözme ve benzeri yeterlilikleri ölçecek nitelikte hazırlanmış.

Veli Bilgilendirme Sistemi Nedir?

e-okul modülünün haricinde, velilerin öğrencilerin okul durumlarının takibi için açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları bu sistem üzerinden Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikden sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek takip edilebilmektedir.

Mobil Uygulamada Neler Var?

Türkiye’de örgün Eğitimde bulunan tüm çocukların velilerinin kullandığı sistemdir. Veliler Sınav ve Proje Bilgileri, Not Bilgileri, Ders Programı, Devamsızlık Bilgileri, Nakil İşlemleri, Yerleştirme ve Sınav Bilgileri, Okul duyuruları, Okuduğu kitaplar gibi bilgileri sistem sayesinde anlık olarak takip edebilmektedir.